Bocja mysia

bocjamysia

Opis

(syjamska) – Botia morleti (horae). Gatunek ten jest bardzo aktywny w trakcie zmierzchu i nocy. Należą do ryb bardzo ruchliwych i raczej spokojnych. Czasami występują pewne przejawy agresji, które zazwyczaj nie są groźne. Są to ryby stadne u których nie są zauważalne różnice w wyglądzie samic i samców. mysie wydają mlaskające i trzeszczące dźwięki. Pływają głównie w otwartej strefie wody.

Rodzina

Piskorzowate

Pochodzenie

Tajlandia.

Długość

8-10 cm.

Odżywianie

Pokarmy gotowe, tabletki i mrożone.

Temperatura

25-29°C.

Warunki hodowlane

W akwarium na każda rybę powinna przypadać minimum jedna kryjówka. Do tego celu bardzo dobrze nadają się rurki, skorupy orzechów kokosowych, korzenie i kamienie. Odpowiednie dla tego gatunku jest lekko przyciemnione oświetlenie z licznymi cienistymi zakamarkami. Ponadto ryby te preferują miękkie podłoże oraz niewielkie zarośla z mocnych roślin. Systematycznie co tydzień należy wymieniać ok. 20% objętości wody. Parametry wody: pH 6,1-7,1; miękka do średnio twardej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyrite 2014 Google+